Douwe Feye van Roorda

Op 6-11-1675 door de Staten benoemd als kapitein en later bekend als schout-bij-nacht (GJB 2001-8).
Bekend als schout-bij-nacht.
Hij testeerde te Nijland in 1681 na overlijden van zijn eerste vrouw en op 1-3-1688 met zijn tweede vrouw (EEE-5-239 en EEE-5-348).
GJB 1953-55:hij testeerde ook op 20-9-1687 (HOF 9346 d.d.10-2-1711).

Met zijn kinderen sterft het geslacht van de Roorda’s van Genum uit.

Op 6-11-1675 werd N.(=Douwe Feye van) Roorda kapitein, als opvolger van N. (=Frederick) Gabbema.
Op 15-2-1690 volgde P(etrus) Boelens kapitein D(ouwe) F(eye) van Roorda op.

Kenmerken

NaamDouwe Feye van Roorda
Woonplaats-
CompagnieC94
FunctieFriese Nassause Regiment - kapiteins
NationaliteitFriesland
Officier van:1675
Officier tot1690
Vermeld bij:-
Gesneuveld-
(BK nr.)36357
Blog-
Portret/State/Familiewapenja
AfbeeldingenFamiliewapen
Voorganger in C94Frederick van Gabbema
Opvolger in C94Petrus van Boelens